Į Kurorto šventę kviečianti Palanga pasirengusi pasitikti vasarą
 
Savaitgalį, gegužės 17 – 19 dienomis, į Kurorto šventę pakviesianti Palanga jau pasirengusi priimti poilsiautojus. Sutvarkytas miestas, išvalyti ir vasarai parengti paplūdimiai bei kultūrinių renginių gausa – taip savo svečius pasitinka Lietuvos kultūros sostinė.
Pasak Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktoriaus pavaduotojos Egidijos Smilingienės, tai, jog kurortinis sezonas prasideda, akivaizdžiai matyti pagal į TIC-ą užsukančių poilsiautojų skaičių. トPaskutinius du savaitgalius interesantų sulaukėme akivaizdžiai daugiau, nei įprastai”, – sakė E. Smilingienė.
TIC atstovės teigimu, šį savaitgalį, per Kurorto šventę, Palangos viešbučiuose neturėtų pritrūkti laisvų vietų, juo tačiau vasaros atostogas Lietuvos pajūryje planuojantys užsieniečiai viešbučius Palangoje rezervuoti pradėjo jau vasarį.
Išaugusį kurorto svečių skaičių junta ne tik vietos turizmo atstovai, bet ir miesto tvarkytojai. トPraėjusią savaitę paplūdimiuose jau pasirodė pirmieji vandens mėgėjai, tad komunalininkams darbo padaugėjo. Kasdien iš paplūdimių tenka išvežti daugiau šiukšlių, tarp kurių daugiausia – maisto, gaiviųjų gėrimų pakuotės. Tad valytojų paskutiniu metu pajūryje darbuojasi trigubai daugiau, nei įprastai”, – sakė miestą tvarkančios bendrovės トPalangos komunalinis ūkis” direktorius Konstantinas Skierus
Praėjusiais metais pajūrį pamaitinus smėliu, šią vasarą Palanga svečius pasitinka itin plačiais ir išvalytais paplūdimiais. Jie sutvarkyti atsižvelgiant į krantovarkos specialistų rekomendacijas. Šiais metais Palangoje nutiesta apie 900 metrų, Šventojoje – 540 metrų naujų medinių takų per kopas.
Ir nors maudynių sezonas dar neprasidėjo, suolai ir šiukšlių dėžės centriniuose paplūdimiuose jau įrengtos, persirengimo kabinos taip pat parengtos ir dalis jų sustatyta pajūryje. Vasarą jų Palangos paplūdimiuose bus pastatyta 80, Šventojoje – 30. Beje, pirmieji pramogautojai juos jau išbandė – įsivyravus saulėtiems orams, vis daugiau poilsiautojų su šeimomis mėgaujasi šiluma pajūryje.
Nuo trečiadienio pajūryje budėti pradėjo ir gelbėtojai.
Miestas taip pat parengtas vasarai – turistų labiausiai lankomoje J. Basanavičiaus gatvėje, kaip ir kitose miesto dalyse, perdažyti suolai, šiukšlių dėžės, nupjauta žolė. Palangos gatves komunalininkai kol kas valo įprastu režimu, tačiau jau netrukus, prasidėjus atostogų sezonui, šie darbai suintensyvės. Atšilus orams, mažųjų pramogautojų bei jų tėvų patogumui jau atidarytas ir visai šalia jūros įsikūręs Vaikų parkas.
Palangos komunalininkai prieš vasarą pasirūpino ir kurorto želdiniais – mieste atnaujinti daugiamečiai gėlynai, pražydo vasariniai žiedai.
Kitą savaitę miestą papuoš ir įjungti fontanai Jūratės ir Kastyčio skvere bei centrinėje miesto aikštėje. Šviečiantys fontanai Rąžėje bus įjungti birželį, kai tik bus baigti upės valymo darbai.
Šiuo metu mieste intensyviai vykdomi gatvių remonto darbai – rekonstruojamos Jūratės g., Žvejų g. atkarpos, tvarkoma Kastyčio g. rekonstrukcija. Dalis šių darbų bus baigta iki savaitgalį šurmuliuosiančios Kurorto šventės. Tačiau nemažai šiuo metu トverdančių” darbų Palangoje bus vykdomi visą vasarą. トTvarkomos ne tik miesto gatvės – Palangoje sparčiai kyla universalus sporto kompleksas, Nemirsetoje vyksta modernaus, europinius standartus atitiksiančio kempingo statybos, pasibaigus vasarai pradėsime Koncertų salės rekonstrukciją”, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Š. Vaitkus pabrėžė, jog savaitgalį, gegužės 17-19 dienomis, Palanga visus kviečia į Kurorto šventę, kurio bus itin turtinga renginių, pritaikytų įvairaus skonio ir amžiaus svečiams. トTodėl nuoširdžiai kviečiu visus atvykti į Lietuvos kultūros sostinę su šeimomis ir puikiai praleisti laiką. O mes, palangiškiai, dėsime visas pastangas, kad jūsų poilsis Palangoje būtų turiningas bei įsimintinas”, – kalbėjo Palangos meras.