Geriausia dovana vaikams – naudingos žinios
Geriausia dovana vaikams – naudingos žinios
 
Visą pavasarį Klaipėdos, Gargždų, Šilutės, Kretingos ir Plungės ikimokyklinio ugdymo įstaigas lankė nuotaikingas spektaklis „Topo pasaka”, mokantis mažuosius kaip elgtis su pasenusia buitine technika. Pedagogai akcijos organizatorius giria už taikliai parinktą formą sudėtingai žiniai perduoti vaikams.
 
Vaidinimas pasakoja apie tai, kaip senutėlis šaldytuvas rūpestingos mergaitės dėka, neatsiduria rūdyti pamiškėje, o priduodamas saugiam perdirbimui. Pedagogai spektaklio idėją įvertinto labai teigiamai. Iš pažiūros sudėtingi dalykai, anot specialistų, vaikams „Topo pasakoje” paaiškinami paprastai, tačiau labai įtaigiai.
Nuotaikingame, interaktyviame spektaklyje vaidinę Klaipėdos dramos teatro aktoriai Toma Gailiutė ir Vaidas Jočys iš pedagogų sulaukdavo daugybės komplimentų dėl to, kad spektakliukas idealiai subalansuotas vaikams: trumpas, konkretus, linksmas, su aiškia bei aktualia mintimi, be to, leidžiantis ir patiems vaikams dalyvauti, patarti spektaklio herojams. „Dėl žaismingos vaidinimo  formos mažyliai daug geriau įsimena informaciją, o vėliau šias žinias perduoda ir savo tėveliams. Todėl pedagogai mums ne kartą sakė, kad darome dvigubą naudą, – džiaugėsi aktorė T. Gailiutė.
„Vienas, gal kiek slaptas šios akcijos užmanymas ir buvo tas, kad vaikai, kaip tai paradoksaliai beskambėtų, pamokytų teisingo senos buitinės technikos utilizavimo savo tėvelius, – šypsosi projektą organizuojančios viešosios įstaigos „Lietuvos idėjų forumas” vadovas Erikas Kundreckas. – Pedagogai pastebėjo, kad po spektaklio vaikai tėveliams norėjo pasirodyti  visažiniai. Jau ne vienas pedagogas minėjo, kad jų auklėtiniai nuosekliai su visomis smulkmenomis paaiškina, ką reikia daryti, jei koks nors buities prietaisas nepataisomai sugenda”.
Žinioms įtvirtinti po spektakliuko vaikams buvo dovanojamos užduočių ir spalvinimo knygelės, kuriose galvosūkiai pateikti spektaklio motyvais. Rėmėjų dėka spektakliukai rengti ir spalvinimo knygelės vaikams buvo dalijamos nemokamai.
Pagrindinio akcijos rėmėjo, „Topo centro” atstovė žiniasklaidai Aurelija Rusteikienė, sakė, kad jų prekybos tinklas nuolat skatina „žaliąjį” visuomenės švietimą. Prie akcijos rėmėjų prisidėjo ir asociacija EPPA, kurios vienas iš tikslų – saugus senos buitinės technikos surinkimas.
Iš viso Klaipėdos krašte „Topo pasaka” aplankė beveik pusšimtis darželių, tad keli tūkstančiai vaikų nuo šiol žino, kaip gamtai kenkia joje išmesta buitinė technika.
Edukacinė programa „Topo pasaka” savo misiją pratęs rudenį. Į ją taip pat žadama įtraukti ir vyresnio amžiaus vaikus bei studentus.