Nors mūsų šalyje tai yra pakankamai alternatyvus namų šildymo būdas, tačiau kitur jis naudojamas pakankamai plačiai. Žinoma, tam nemažai įtakos turi karštosios versmės, iš kurių gaunama energija panaudojama šildymo tikslams. Pas mus jas rasti būtų sudėtingiau, todėl tokia sistema naudoja grunte esančią šiluminę energiją. Kurios taip pat gali pakakti šildymui.

Geoterminis šildymas kaina yra pakankamai nemaža, jeigu palyginsime su kitais įrenginiais. Tikriausiai, tai ir yra viena iš priežasčių, kodėl tokį variantą pasirenka tik nedaugelis žmonių. Tačiau tą gali lemti ir kiti gana specifiniai faktoriai. Žinoma, investicijos labai priklausys nuo būsto ploto. Kuo jis didesnis, tuo atitinkamai ir brangiau kainuos įrengti visą sistemą. Kadangi ji turės būti galingesnė ir pajėgi apšildyti didesnį būstą. Tačiau ilgalaikėje perspektyvoje toks variantas turėtų atsipirkti. Kadangi šiluma praktiškai nieko nekainuos, o išlaidos šaltuoju metų laiku bus tik tos, kurios reikalingos įrenginių veiklai palaikyti. Todėl lyginant su kitais variantais šis bus vienas iš pigesnių, vertinant vien tik mėnesines išlaidas. Be to, tai yra pakankamai ilgaamžis sprendimas, todėl jį galima pavadinti netgi savotiška investicija į ateitį. Kadangi vėliau nereikės rūpintis dėl šildymo sezono.

Įrengimas nebus labai paprastas ir pareikalaus ne tik kvalifikuotų specialistų, bet ir nemažai vietos. Kadangi po žeme teks išvedžioti visą sistemą, kuri iš grunto paimtų ten esančią šilumos energiją. Ir kuo būstas didesnis, tuo daugiau energijos reikės jam apšildyti ir atitinkami didesnio ploto sistemai. Žinoma, visi komponentai bus po žeme ir paviršiuje jų nesimatys, tačiau prieš tai reikės juos ten įkasti. Todėl geoterminio šildymo įrengimas yra gana sudėtingas procesas. Ir kartais to padaryti neįmanoma dėl per mažo sklypo dydžio. Kadangi tuomet paprasčiausiai nėra kur išvedžioti sistemos. Nors net ir tokiais atvejais galima rasti specifinių sprendimų, bet jie jau gerokai sudėtingesni.

Pats geoterminio šildymo veikimo principas nėra labai sudėtingas, nors visa sistema nėra paprasta. Pagrindiniai komponentai yra šilumos siurbliai, kurių pagalba gaunama šilumos energija iš grunto. Tačiau tam, kad gauti reikiamą šilumos kiekį reikia apimti pakankamai nemažą žemės plotą. Jo dydis tiesiogiai gali priklausyti tiek nuo pačio namo ploto ir jo šilumos poreikių, tiek ir nuo naudojamos sistemos. Kuri gali būti įkasta tiek vertikaliai į žemę, tiek ir horizontaliai. O tuomet požeminiai vamzdžiais keliaujantis skystis surenka ten esančią šilumą, kuri panaudojamą būstui šildyti.

Kitas geoterminio šildymo sistemos privalumas yra tas, jog ji gali atlikti ne tik šildymo, bet ir vėsinimo funkciją. Aišku, tas aktualu bus jau šiltuoju metų laiku. Tačiau toks funkcionalumas gali būti itin naudingas. Kadangi nereikia papildomų vėsinimo įrenginių karštoms vasaros dienoms. Be to, geoterminis šildymas gali būti naudojamas praktiškai visus metus. Tik skirsis jo atliekama funkcija priklausomai nuo sezoniškumo. Tačiau bet kuriuo metu įrenginys galės atlikti tiek vieną, tiek ir kitą darbą. Žinoma, jeigu tokio poreikio nebus, tuomet galima sistemos ir nenaudoti kažkurį laiką, ji tikrai neprivalo visuomet veikti.

https://nit.lt/produktai/silumos-siurbliai/geoterminiai-silumos-siurbliai/