Gatvės muzikos dieną “Šaunios vietelės” terasoje pasirodys jaunieji talentai
Spaudos pranešimas
2013-05-16
 
Du nulis trylika, nulis penki, aštuoniolika. Kaip rašo patys Gatvės muzikos dienos (GMD) organizatoriai – tai ne telefono numeris, tai – jau šeštąjį kartą vyksiančios dienos data. Dienos, kuomet dainuoja gatvės, groja parkai ir niūniuoja autobusai visoje Lietuvoje. „Šauni vietelė“ dovanoja save jauniems muzikantams ir visą gegužės 18-ąją vasaros terasoje bus galima klausytis jaunų, energingų ir pozityvių žmonių muzikos.
 
Dar visai neseniai ,,Meistriškumo kovose“, taip pat vykstančiose ,,Šaunioje vietelėje“, Lukas Norkūnas ir Laurynas Valatka buvo konkurentai, o šįkart jie susivienys kuriant jaukią atmosferą. Terasoje tai pat bus galima išgirsti muzikantę Eveliną Boldarevą,  atlikėjus Gintarę ir Šarūną Zenkevičius bei grupę ,,Ora“.
 
Savamokslis muzikantas Laurynas Valatka, kalbėdamas apie muziką sako, kad jam svarbiausia yra išreikšti save, nes muzika, jo nuomone, yra turbūt vienas iš nedaugelio dalykų, siejančių visus žmones. Jam kiekvienas koncertas – proga išreikšti save ir perteikti dalelę savęs klausytojams. Vaikinas stengiasi kurti nuoširdžiai ir visada – savitai. Laurynas neseniai subūrė muzikos grupę, šiuo metu ruošia keletą studijinių įrašų. Muzika vaikinui yra darbas, malonumas, atsipalaidavimas, geros nuotaikos šaltinis ir varikliukas, kuris kiekvieną dieną stumia į priekį.
 
Laurynas Valatka @ Erasmus Got Talent 2012 Autumn

 
Lukas Norkūnas muziką kurti pradėjo nesąmoningai, pati kūryba buvo malonumas, savitikslė: ,,Sukuri dainą ir groji ją kelias valandas, nes tuo metu tai man būna mėgstamiausia daina pasaulyje”,- sako Lukas.
 
Lukas Norkūnas: Music of the Night Cover
http://www.youtube.com/watch?v=Axwk9OS5aUE
 
Dainuojamosios poezijos atlikėjai Evelinai Boldarevai pagrindinis muzikinis tikslas yra tobulėti ir su kiekvienu pasirodymu pasiekti vis geresnių rezultatų. ,,Kad muzika prisibelstų iki klausytojo ir daina niekur nedingtų sugrojus paskutinį akordą“,- sako Evelina. Muzika Evelinai yra kalba, kuris padeda, kai nebelieka žodžių, taip pat tai didžiausia rizika ir nuoširdžiausia emocija.
 
Evelina Boldareva: I Want You Back (Cover by Jackson 5)

 
Kartu dar trumpai grojantys Gintarė ir Šarūnas Zenkevičiai savo kūrybos dainų dar neturi, tad nori apimti kuo daugiau ir kuo įvairesnių muzikinių žanrų. Didžiausią įtaką jų muzikai daro tokios grupės kaip ,,The Cranberries“, ,,Masive Attack“, dainuojamoji poezija. Gintarė ir Šarūnas tikisi, kad jų atliekama muzika kiekvienam klausytojui paliks kažką viduje, o jie patys nenustos ieškoti ir kurti.
 
Gintarė Zenkevičiūtė: Kiek metuose dienų? @ Ave, Vita 2011
http://www.youtube.com/watch?v=Wzs0xlljXB0
 
Žmonių grupelė iš žemės – taip save vadina prieš truputį daugiau nei metus įsikūrusi muzikos grupė „Ora“. Grupės narius vienija muzika ir noras ją kurti. Grupės muzikos stiliaus pagrindas – dainuojamoji poezija, tačiau jie nevengia ir psichodelinės bei trip hop stilistikos. „Ora“ nuolat ieško naujo, nestandartinio skambesio.
 
„Ora“: Aš