G. Kirkilas: Lietuva sieks atidaryti keturis Turkijos derybų dėl ES narystės skyrius

2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
 
 
2013 m. gegužės 15 d. pranešimas VIR
 
Lietuva per savo pirmininkavimą Europos Sąjungos (ES) Tarybai sieks, kad Turkijos integracijos į ES procesas suintensyvėtų. Pirmininkavimo darbotvarkės klausimai, susiję su tolesne ES plėtra ir Turkijos narystės ES perspektyvomis, priklausys ir nuo Airijos pirmininkavimo metu pasiektos Turkijos stojimo į ES derybų pažangos. Tačiau Lietuva sieks, kad per kitą šių metų pusmetį būtų atidaryti keturi nauji derybiniai skyriai: ekonominės ir pinigų politikos, socialinės politikos ir užimtumo, teismų sistemos ir pagrindinių teisių, regioninės politikos ir struktūrinių priemonių derinimo.
Tai patvirtinta vakar vykusiame Seimo Pirmininko pavaduotojo ir Europos reikalų komiteto pirmininko Gedimino Kirkilo susitikime su Turkijos Europos Sąjungos reikalų viceministru Haluku Ilicaku (Haluk Ilicak). Šiuo metu Turkijos derybose dėl ES narystės  iš 35 derybinių skyrių atidaryti 13 skyrių, iš kurių tik vienas – mokslo ir tyrimų – yra preliminariai uždarytas.
G. Kirkilas išreiškė užuojautą dėl gegužės 11 d. įvykio Turkijoje, kai per įvykdytus sprogdinimus Reihanlio mieste, pietrytinėje Hatajaus provincijoje, pasienyje su Sirija, žuvo beveik 50 žmonių ir daugiau nei 100 sužeista.
 
Seimo Pirmininko pavaduotojo G. Kirkilo patarėja
Morta Vidūnaitė (tel. (8 5) 239 6278, mob. 8 612 01121, el. p. Morta.Vidunaite@lrs.lt)