EUROPOS IŠORĖS VEIKSMŲ TARNYBA TEIGIAMAI VERTINA LIETUVOS PASIRENGIMĄ PIRMININKAUTI ES TARYBAI
                 LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA
                 INFORMACIJOS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTAS
 
J.Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius
Tel. (+370 5) 236 2451, 236 2445; el. p. media@urm.lt
 
 
PRANEŠIMAS SPAUDAI
                
2013-05-16
Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) vykdantysis generalinis sekretorius Pierre’as Vimontas su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi gegužės 16 dieną diskutavo apie Lietuvos pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai, bendradarbiavimą su EIVT ir svarbiausius europinės darbotvarkės klausimus.
 
„Pirmininkavimo metu ir toliau glaudžiai bendradarbiausime su EIVT, įskaitant ir Vyriausios įgaliotinės užsienio reikalams ir saugumo politikai Catherine Ashton pavadavimą”, – pabrėžė užsienio reikalų ministras, turėdamas omenyje Tarybos posėdžius, kuriuose dėl didelio darbo krūvio kartais negali dalyvauti Vyriausioji įgaliotinė.
 
Vienas už bendrą Sąjungos užsienio ir saugumo politiką atsakingos institucijos vadovų susitikime su L. Linkevičiumi teigiamai įvertino Lietuvos pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai.
 
P. Vimontas taip pat susitiko su Prezidentūros bei Seimo Užsienio ir Europos reikalų komiteto atstovais, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute apie bendros Sąjungos užsienio ir saugumo politikos aktualijas diskutavo su studentais bei dėstytojais.
 
Gegužės 17-18 d. EIVT vykdantysis generalinis sekretorius Vilniuje dalyvaus neformaliame ES šalių užsienio reikalų valstybės ir generalinių sekretorių susitikime.
 
 
URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2458