ERK pranešimas: komitetas pritaria Serbijos stabilizacijos ir ES asociacijos susitarimo ratifikavimui
 
2013 M. LIETUVA PIRMININKAUS ES TARYBAI
 
 
2013 m. gegužės 24 d. pranešimas VIR
 
 
ERK pranešimas: komitetas pritaria Serbijos stabilizacijos ir ES asociacijos susitarimo ratifikavimui
 
Europos reikalų komitetas (ERK) nusprendė iš esmės pritarti Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Serbijos stabilizacijos ir asociacijos susitarimo ratifikavimui. Posėdyje ERK taip pat pritarė komiteto pavaduotojo Petro Auštrevičiaus siūlomam Seimo protokolinio nutarimo projektui dėl Europos Sąjungos (ES) ir Serbijos Respublikos stabilizacijos ir asociacijos susitarimo ratifikavimo.
„Seimas reiškia paramą Serbijos Respublikos pastangoms vykdyti nuoseklias politines, ekonomines ir institucines reformas bei perimti pamatines ES vertybes, tokias kaip demokratija, pagarba žmogaus teisėms, teisinės valstybės ir rinkos ekonomikos principų laikymasis”, – rašoma komiteto  protokolinio nutarimo projekte.
Dokumento projekte taip pat pabrėžiama „būtinybė Serbijai ir toliau tęsti esmines pastangas gerinant ekonomikos ir verslo aplinką Serbijoje, užtikrinant teisės viršenybę ir tiesioginių užsienio investicijų apsaugą” bei atkreipiamas dėmesys, „kad dėl Serbijos valdžios institucijų veiksmų Lietuvos investuotojai yra  patyrę didelių materialių nuostolių ir jų kompensavimo klausimas nėra išspręstas”.
 
Europos reikalų komiteto patarėjas
Matas Maldeikis (tel. (8 5) 239 6864, mob. 8 620 090947; el. p.:Matas.Maldeikis@lrs.lt).
 
Seimo Pirmininko pavaduotojo Gedimino Kirkilo patarėja
Morta Vidūnaitė (tel. (8 5) 239 6278, mob. 8 612 01121; el. p.: Morta.Vidunaite@lrs.lt).