EP Ryšių su nacionaliniais parlamentais direktorato atstovai Seime aptars pasiruošimo Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai aktualijas
 
Gegužės 16-17 dienomis Seime lankosi Europos Parlamento (EP) Ryšių su nacionaliniais parlamentais direktorato atstovai – Kristinė Verger (Christine Verger), Pirmininkavimo reikalų generalinio direktorato Ryšių su nacionaliniais parlamentais direktorato direktorė, ir Fransiskas Gomesas Martosas (Francisco G￳mez Martos), Pirmininkavimo reikalų generalinio direktorato Ryšių su nacionaliniais parlamentais direktorato Tarpinstitucinio bendradarbiavimo skyriaus vadovas.
Vizito tikslas – aptarti pasiruošimo Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai aktualijas.
Šiandien, gegužės 16 d., 10-12.15 val. Seimo Spaudos konferencijų salėje vyks diskusija-seminaras apie nacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento tarpparlamentinį bendradarbiavimą (anglų kalba).
10-11 val. pranešimą トEuropos Parlamento ir nacionalinių parlamentų santykiai prabėgus trejiems metams nuo Lisabonos sutarties įsigaliojimo: pasiekimai ir iššūkiai” pristatys ir su susitikimo dalyviais diskutuos Pirmininkavimo reikalų generalinio direktorato Ryšių su nacionaliniais parlamentais direktorato direktorė K. Verger;
11.15-12.15 val. pranešimą トNaujasis Europos Sąjungos ekonomikos valdymas” pristatys ir diskusijoje dalyvaus Pirmininkavimo reikalų generalinio direktorato Ryšių su nacionaliniais parlamentais direktorato Tarpinstitucinio bendradarbiavimo skyriaus vadovas F. Gomesas Martosas.
Gegužės 17 d. 9.30-11 val. Seimo III rūmų 218b salėje vyks visuomenei skirtas akademinis seminaras, kuriame bus pristatyti pranešimai (su vertimu į lietuvių kalbą):
トNacionalinių parlamentų ir Europos Parlamento tarpparlamentinis bendradarbiavimas”. Pranešėja – K. Verger, Pirmininkavimo reikalų generalinio direktorato Ryšių su nacionaliniais parlamentais direktorato direktorė;
トParlamentinė diplomatija: Europos Parlamento ir nacionalinių parlamentų vaidmuo daugiašalėse tarptautinėse asamblėjose. Praktiniai tvirtesnio bendradarbiavimo aspektai”. Pranešėjas – F. Gomesas Martosas, Pirmininkavimo reikalų generalinio direktorato Ryšių su nacionaliniais parlamentais direktorato Tarpinstitucinio bendradarbiavimo skyriaus vadovas.
 
Prašome registruotis į seminarus el. paštu eib@lrs.lt
 
Nerijus Vėta,
Seimo Ryšių su visuomene skyrius (tel. (8 5) 239 6208, el. paštas nerijus.veta@lrs.lt)