“Enefit” vadovas: lietuviai net elektrą perka konservatyviai
 
Lietuvoje vos kelios įmonės yra pasirinkusios mišrius elektros energijos pirkimo sprendimus, kuomet dalis energijos perkama už fiksuotą kainą, o kita dalis – už tuo metu elektros biržoje esančią kainą. Estijoje juos renkasi virš 80 procentų bendrovių. Nepriklausomo elektros energijos tiekėjo トEnefit” vadovas Artūras Šyvokas pastebi, kad absoliuti dauguma bendrovių Lietuvoje visą elektros poreikį perka fiksuota kaina.
 
トEstijoje, kitaip nei Lietuvoje, įmonės renkasi įmantresnius ir labiau kompleksiškus elektros energijos pirkimo pasiūlymus. Jos siūlomos ir Lietuvos bendrovėms, bet kol kas didelio populiarumo jos nesulaukė. Ateityje, kai su šalimis kaimynėmis bus integruoti elektros tinklai, situacija turėtų pasikeisti, nes įmonėms atsiras daugiau galimybių naudotis atviros ir integruotos rinkos privalumais., – sako A. Šyvokas.
 
Jo teigimu, kol kas ryškėja sutarčių laikotarpių ilgėjimo tendencija. Pernai įmonės elektros energijos tiekimo sutartis su Enefit vidutiniškai sudarydavo 20-ties mėnesių laikotarpiui, o 2010 m. prieš porą metų populiariausi būdavo iki metų trukmės kontraktai. Šiuo metu ilgiausios su トEnefit” sudarytos fiksuotos kainos sutartys yra iki 2018 metų.
 
Taip pat bendrovės vis dažniau nelaukia sutarties pabaigos. Gavusios patrauklios kainos pasiūlymų, jos savo sutartį pratęsia gerokai anksčiau.
 
A. Šyvokas pastebi, kad mažos įmonės ilgalaikes sutartis dažniau renkasi, norėdamos išvengti kasmetinių pirkimo procedūrų. トJos sudaro fiksuotos kainos sutartį ir gali tęsti suplanuotus darbus, joms nereikia  kiekvienais metais ieškoti, kas pasiūlys geresnę kainą, nes ir kainų skirtumai dažniausiai būna minimalūs. Didžiosios sudarydamos ilgalaikes sutartis nori saugumo, stabilumo ir galimybės planuoti savo išlaidas”, – tvirtina トEnefit” vadovas.
 
Jis prognozuoja, kad Lietuvos įmonės pradės domėtis mišriomis elektros energijos tiekimo galimybėmis, kai Skandinavijos šalių elektros kainos pradės daryti didesnę įtaką kainoms Lietuvoje. ト Kol kas Lietuvos トNord Pool Spot” kainų zona yra izoliuota ir esama situacija turėtų pasikeisti atidarius Latvijos kainų zoną birželio mėnesį. Tačiau daug didesnę įtaką kainoms padarys planuojamų jungčių su Suomija ir Švedija atidarymas”, – sako トEnefit” vadovas.
 
Anot A. Šyvoko, klientams labai svarbu suprasti, kas daro įtaką elektros energijos kainoms. Žinodami, kaip veikia rinka ir kas sudaro elektros energijos kainą klientai galės pasirinkti produktus geriau atitinkančius jų lūkesčius.
 
Daugiau informacijos:
Žilvinas Bružas
トIntegrity PR” vyr. projektų vadovas
Tel. (5) 268 5135
Mob. tel. 8 682 44074
El. paštas zilvinas@integrity.lt
 
Apie トEnefit”
Enefit UAB yra nepriklausoma elektros tiekėja, viena iš Lietuvos laisvos elektros rinkos lyderių. Bendrovė yra didžiausios Baltijos šalyse ir nuo importuojamo kuro nepriklausomos elektros energijos gamintojos トEesti Energia” dukterinė įmonė, todėl gali užtikrinti vartotojams didelius elektros energijos kiekius ir ilgalaikį kainų stabilumą. Lietuvoje トEnefit” veiklą vykdo nuo 2007 metų ir siūlo platų spektrą įvairių elektros produktų-tarifų. 2013 m. bendrovė vien Lietuvoje savo klientams planuoja patiekti apie 860 GWh elektros energijos. Šią estiško kapitalo bendrovę elektros tiekėju yra pasirinkę tokios įmonės kaip トFazer”, トGrigiškės”, トTEO”, トNEO Group”,  トŽemaitijos pienas” ir kitos.