E. Masiulis: “Šiandien Lietuva neturi finansų ministro”
                                                                
LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO
                                            LIBERALŲ SĄJŪDŽIO FRAKCIJA
Kodas 1886 05295    Gedimino pr. 53, LT-01109 Vilnius    Tel. (8~5) 239 63 51     Faksas (8~5) 239 63 48
Pranešimas spaudai                                                                                                    2013-05-16
Nutraukus darbą specialiai sudarytai darbo grupei prie Vyriausybės, šalies mokesčių politikos prioritetai ir toliau lieka neaiškūs, juolab kad Finansų ministerija net nesirengia daryti jokių konkrečių žingsnių siūlydama sprendimus, – sako Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eligijus Masiulis.
 
„Tenka konstatuoti, kad šiandien Lietuva neturi finansų ministro – turime tik poną Šadžių, kuris finansų analitiko amplua iš šalies komentuoja tai, kas vyksta Seime ir Vyriausybėje. Keistokai skamba ministro pareiškimai, kad ne Vyriausybė, o Seimas atsakingas už sprendimus mokesčių politikoje. Ministro neryžtingumas gali lemti chaosą, kai tvirtinant 2014 metų valstybės biudžetą bus pasiūlytas visas pluoštas mokesčių lengvatų“, – po šiandien vykusio susitikimo su šalies finansų ministru teigė Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas E. Masiulis.
 
Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija iš finansų ministro neišgirdo pagrindimo, kodėl  2013 metų pirmąjį ketvirtį valstybinės institucijos ir įstaigos tarnautojų darbo užmokesčiui išleido milijonais litų daugiau nei planuota. Tarp labiausiai išlaidavusių institucijų pateko ir Finansų ministerija – Seimo Audito komiteto duomenimis, ministerija per 2013 m. pirmuosius tris mėnesius išleido 6,3 mln. Lt daugiau nei planuota, t.y. 48,5 mln. litų.
 
„Laikas diskusijoms ir darbo grupių sudarymui baigėsi. Kai Finansų ministerija nežino, ką daryti su šalies fiskaline politika, tai gresia rimtomis pasekmėmis. Nėra užtikrintumo ne tik verslui dėl investicinės aplinkos, bet ir gyventojams, kurie nežino, ar investuoti pinigus, ar laikyti juos kojinėje“, – sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos bei Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys Kęstutis Glaveckas.
 
Daugiau informacijos:
Eligijus Masiulis, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas
Tel. 86 98 42 122
Eligijus.Masiulis@lrs.lt
 
Kęstutis Glaveckas, Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos narys
Tel. 86 98 22 999
kestutis.glaveckas@lrs.lt