DIDŽIAUSIĄ LIETUVIŲ BENDRUOMENĘ JAV TURINČIOJE KUKO APYGARDOJE – VALSTYBINIŲ INSTITUCIJŲ LEIDINIAI LIETUVIŲ KALBA
 LIETUVOS RESPUBLIKOS UŽSIENIO REIKALŲ MINISTERIJA
  INFORMACIJOS IR VIEŠŲJŲ RYŠIŲ DEPARTAMENTAS
J.Tumo-Vaižganto g. 2, LT-01511 Vilnius
Tel. (+370 5) 236 2451, 236 2445; el. p. media@urm.lt

PRANEŠIMAS SPAUDAI
 
2013-05-27

Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje Marijus Gudynas ir didžiausią lietuvių bendruomenę JAV turinčios Kuko apygardos iždo valdytoja Maria Pappas gegužės 23 dieną pirmą kartą JAV oficialiai pristatė valstybinės institucijos informacinius leidinius lietuvių kalba.
Jose pateikiama įvairi su mokesčiais susijusi informacija, o Kuko apygardos iždo valdytojos administracijos interneto svetainėje www.cookcountytreasurer.com lietuviškai taip pat bus prieinama informacija apie nekilnojamojo turto mokesčius.
Šis projektą Lietuvos generalinis konsulatas Čikagoje įgyvendino kartu su iždo valdytojos administracija ir grupe Čikagos lietuvių profesionalų.
Būtent jiems ir M. Pappas renginyje padėkojo ir Lietuvos generalinis konsulas Čikagoje. M. Gudynas teigė tikįs, jog šios institucijos pavyzdžiu paseks ir kitos JAV įstaigos.
Pasak Kuko apygardos iždo valdytojos, pirmojo tokio pobūdžio JAV institucijos projekto reikalingumą puikiai iliustruoja faktas, jog per trumpą laiką informaciją lietuviškai iš institucijos tinklapio jau parsisiuntė daugiau nei 18 tūkst. vartotojų.

URM Informacijos ir viešųjų ryšių departamentas
Visuomenės informavimo skyrius, tel. 236 2458