Dėl priimto pirmosios instancijos teismo sprendimo byloje tarp UAB „Naftos grupė” ir bendrovės
Paskelbta: 2013-05-20 22:17:40 CEST
 
 
AB “Klaipėdos nafta”
Pranešimas apie esminį įvykį
Dėl priimto pirmosios instancijos teismo sprendimo byloje tarp UAB „Naftos grupė” ir bendrovės
2013 m. gegužės 20 d. Vilniaus apygardos teismas priėmė sprendimą byloje pagal ieškovo UAB „Naftos grupė” ieškinį AB „Klaipėdos nafta” (toliau – Bendrovė) dėl ieškovo tariamai patirtų 17 mln. Lt nuostolių atlyginimo, ieškovui tariamai priklausančių ir Bendrovės saugomų naftos produktų pertekliaus grąžinimo UAB „Naftos grupė” ir 2004-12-22 paslaugų teikimo sutarties Nr. 12-12-2005 (toliau – Sutartis) pripažinimo nutraukta dėl tariamai Bendrovės kaltės (apie ieškinio gavimą ir priešieškinio byloje pateikimą Bendrovė pranešė atitinkamai 2011 m. balandžio 20 d. ir 2011 m. liepos 5 d. paskelbdama pranešimus apie esminį įvykį).
Teismas, be kita ko, nusprendė:
(i) pripažinti, kad Sutartis nutraukta dėl Bendrovės kaltės;
(ii) priteisti iš Bendrovės UAB „Naftos grupė” 9 744 590,67 Lt nuostolių, 6 proc. dydžio metines palūkanas nuo priteistos sumos už laikotarpį nuo bylos iškėlimo teisme (2011-04-18) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo, 17 235 Lt žyminio mokesčio ir 25 000 Lt advokato teisinės pagalbos išlaidų;
(iii) Bendrovės priešieškinį UAB „Naftos grupė” dėl Sutarties pripažinimo negaliojančia, nuostolių atlyginimo ir nepagrįsto praturtėjimo atmesti.
Bendrovės vadovybės nuomone, šis Vilniaus apygardos teismo sprendimas dalyje dėl priešieškinio atmetimo ir dėl dalies ieškinio reikalavimų tenkinimo yra neteisėtas ir nepagrįstas, be kita ko, dėl to, kad juo teismas neatsižvelgė į valstybės institucijų (Valstybės kontrolės ir Konkurencijos tarybos) išvadas dėl atskirų Sutarties nuostatų ir galimo taikytinų teisės aktų pažeidimo, taip pat į tai, kad UAB „Naftos grupė” nepagrindė dėl Sutarties nutraukimo tariamai buvusių negautų pajamų dydžio. Bendrovė šią akivaizdžiai ekonomiškai nenaudingą sutartį nutraukė siekdama apsaugoti bendrovės akcininkų interesus.
Aukščiau nurodytas Vilniaus apygardos teismo sprendimas per 30 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui, ir Bendrovė pateiks apeliacinį skundą nustatytu terminu.
 
         Mantas Bartuška, Finansų ir administravimo departamento direktorius, 8 46 391 763
 
________________________________________
Šią informaciją atsiuntė GlobeNewswire, www.globenewswire.com – a NASDAQ OMX company