Dėl nacionalinio stadiono konkurso skaidrumo – kreipimasis į Antikorupcijos komisiją

Dėl nacionalinio stadiono konkurso skaidrumo – kreipimasis į Antikorupcijos komisiją

 

 

Pranešimas spaudai

2019 m. vasario 7 d.

 

 

 

Ketvirtadienį Seimo Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos nariai Dainius Kreivys ir Arvydas Anušauskas kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją, prašydami atlikti tyrimą dėl Vilniaus Savivaldybės vykdomo nacionalinio stadiono koncesijos konkurso įgyvendinimo bei išsiaiškinti, ar konkurse laikomasi įstatymų bei skaidrumo.

Pirmadienį žiniasklaidoje pasirodė informacija, kad Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio padėjėjas Kipras Krasauskas, kurio brolis Ignas Krasauskas užima aukštas pareigas koncerne „Icor“ (anksčiau „Rubiconas“), dalyvavo nacionalinio stadiono koncesijos konkurso komisijos posėdžiuose. Šių posėdžių metu buvo svarstomi klausimai, susiję su nacionalinio stadiono konkursu, kuriame dalyvauja ir koncernas „Icor“. Be to,  Povilo Poderskio padėjėjas Kipras Krasauskas pats prieš 5 metus dirbo teisininku „Icor“ įmonių grupėje.

Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narys Arvydas Anušauskas teigė, kad kyla pagrįstų klausimų dėl galimo interesų konflikto: „Kyla klausimas, ar prie konkurso komisijos vienu iš ekspertu skiriant K. Krasauską bei paaiškėjus konkurso dalyvių ratui, komisijos pirmininkas P. Poderskis bei miesto meras Remigijus Šimašius žinojo apie galimą interesų konfliktą, giminystės ryšius, darbinę patirtį? Kartu įdomu, ar gerąsias viešųjų pirkimų praktikas atitinka konkurso metu išryškėjusios aplinkybės, kai jo laimėtojas parenkamas iš vienintelio likusio dalyvio. Problema, jog konkurso komisija, įvertinus tik vieną konkurso dalyvį, jo laimėtoju skiria būtent šią bendrovę, su kuria tiek savivaldybę, tiek komisijos narius sieja interesų konfliktas“, – teigė A. Anušauskas.

Seimo nario Dainiaus Kreivio teigimu, bene esminis aspektas šioje istorijoje yra pražiūrėtas: „Konkursą laimėjusi bendrovė neturi kompetencijų vykdyti projektą, tad kyla natūralus klausimas, kodėl konkurse nedalyvavo kitos rimtos bendrovės ir ar konkurse nebuvo dirbtinai ribojama konkurencija? Taip pat Antikorupcijos komisijos, be kita ko, klausiame, kieno sprendimu Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus padėjėjas Kipras Krasauskas buvo įtrauktas į Paryžiuje su savivaldybę Vašingtono tarptautiniame arbitraže atstovaujančios advokatų kontoros „Shearman and Sterling LLP“ atstovais susitikusios savivaldybės delegacijos sudėtį. Esminis klausimas – kodėl interesų konflikte galimai atsidūręs K. Krasauskas turėjo galimybes gauti visą su bylos nagrinėjimu susijusią informaciją? Tai galimai sukelia didelę riziką savivaldybei bei Lietuvos valstybei patirti milžinišką finansinę žalą pusės milijardo eurų vertės byloje“, – tvirtino D. Kreivys.

Trečiadienį vykusiame Vilniaus miesto tarybos posėdyje nacionalinio stadiono projekto klausimas buvo išimtas iš darbotvarkės, nes iš konkurso išmesta bendrovė „Vilniaus nacionalinis stadionas“ pateikė pretenziją. Šiuo metu nacionalinio stadiono konkurse yra likusi vienintelė dalyvė – „Axis Industries“, priklausanti „Icor“ (anksčiau „Rubiconas“).

Kontaktams:

Seimo TS–LKD frakcijos

Viešųjų ryšių grupė

Tel. (8 5) 2396506

tsfrakcija@lrs.lt

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>