D. Mikutienė: “Kovai prieš hepatitą – jungtinės pajėgos!”
 
Šiandien Seime įvyko spaudos konferencija, skirta pasaulinei hepatito C dienai paminėti, kurioje dalyvavo Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pirmininkė Dangutė Mikutienė ir Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacijos valdybos pirmininkas Artūras Povilaitis.
 
Minėdama pasaulinę hepatito C dieną bei artėjančią pasaulinę hepatito dieną Užkrečiamųjų ligų pacientų asociacija LIDPA kartu su Pasauliniu hepatito aljansu (WHA) pradeda akciją トNieko blogo nematau, nieko blogo negirdžiu, nieko blogo nesakau”. Akcijos simbolis ラ trys beždžionėlės ラ savaitę viešės pas SRK pirmininkę D. Mikutienę.
 
トLiūdna, tačiau dėl tokio valdininkų požiūrio ラ nieko blogo nematyti, nieko blogo negirdėti, nieko blogo nesakyti ラ pagal Europos hepatito indeksą Lietuva yra paskutinėje vietoje. Iki šiol nėra žinomas lėtiniu B hepatitu sergančiųjų pacientų skaičius Lietuvoje, nėra sukurtas sergančiųjų registras. Dar blogiau ラ šiuo metu galiojanti Lėtinio virusinio B hepatito ir virusinės B kepenų cirozės diagnostikos bei ambulatorinio gydymo, kompensuojamo iš PSDF biudžeto metodika, kuri buvo patvirtinta dar 2005 m., yra beviltiškai pasenusi ir taisytina. Būtina atsižvelgti į naujausias Europos kepenų ligų studijos asociacijos ELPA paskelbtas rekomendacijas, kuriose pabrėžiama, kokiais pirmo pasirinkimo vaistais pasiekiami geriausi gydymo rezultatai. SRK gauna labai daug pacientų, kurie skundžiasi netinkama gydymo kokybe, raštų”, ラ teigia D. Mikutienė.
 
Seimo narė, skelbdama akcijos pradžią ir aktyviai įsijungdama į pačią akciją, tapo jos ambasadore Seime. Visą savaitę ji skatins Parlamento narius atkreipti dėmesį į Lietuvai svarbią problemą. Akcijos metu bus surengta anoniminė Seimo narių apklausa, siekiant paskleisti informaciją apie šią ligą. Vėliau parlamentarai gaus specialistų teisingus atsakymus video formatu.
 
トŽmonės vis dar per mažai žino apie virusinius hepatitus. Vis dar gajus mitas, kad hepatitas ラ tik asocialių žmonių, narkomanų liga. Taip nėra. Manoma, kad virusiniu hepatitu pasaulyje, o taip pat ir Lietuvoje, yra užsikrėtęs kas dvyliktas žmogus”, ラ sako parlamentarė.
 
Lietuvoje kasmet registruojama apie 600 naujų hepatito C atvejų. Manoma, kad 0,5 ラ 1 proc. Lietuvos gyventojų yra užsikrėtę hepatitu C. Dauguma užsikrėtusiųjų net nežino, kad yra hepatito viruso nešiotojai.
 
Akcijos トNieko blogo nematau, nieko blogo negirdžiu, nieko blogo nesakau” metu bus siekiama Guinesso rekordo, planuojama aplankyti 22 Lietuvos miestus. Bus organizuojamos diskusijos, vykdomos nemokamos hepatito C patikros, skatinama neatlygintina kraujo donorystė. Akcijos finalas ラ liepos 28 d., pasaulinės hepatito dienos minėjimas.