Bioninės rankos laukiantis Martynas Girulis ruošia padėkos šventę
Informacija žiniasklaidai
2013 gegužės 27 d.
20-metis lietuvis Martynas Girulis, prieš išvykdamas į Austriją, kur birželio pradžioje jį apžiūrės pasaulinio garso medikai, nori tarti トačiū” jį palaikantiems ir kviečia visus į padėkos šventę.
Martynas sako sulaukiąs pačių įvairiausių žmonių palaikymo ir pagalbos, todėl, norėdamas padėkoti, kviečia visus į gimtuosius Mociškius (Vilkyškių sen., Pagėgių sav.) gegužės 29 dieną 19 val.. Mociškių kaimo bendruomenė visus svečius vaišins žolelių arbata, žirnių koše ir rūgštynių sriuba, medumi, naminiais vafliais ir kitais skanėstais. Susirinkusius linksmins Martyno draugai Vudis, Grūdas, grupė DAR, jaunimo roko grupė トFans of the Sky”. Šventėje dalyvaus Martyno draugai iš įvairių šalių.
トDažnai sulaukiu tiek daug gerumo iš nepažįstamų žmonių, kad labai noriu visus sukviesti ir pasakyti didžiulį トačiū” už tai, kad padeda man svajoti ir siekti savo svajonių išsipildymo”, – sako Martynas. Jis kviečia atvykti visus, prisidėjusius prie tos šilumos, kurią Martynas jaučia.
Birželio pradžioje Austrijos sostinėje Vienoje Martyno Girulio laukia medikų apžiūra. Po jos rudenį turėtų vykti  plaštakos ir dilbio amputavimas, vėliau toje vietoje bus prijungta nauja, bioninė, smegenų impulsais valdoma ranka.
Kaip žinoma, Martynas Girulis iš Lietuvos taps trečiuoju žmogumi pasaulyje, kuriam bus atlikta unikali operacija – transplantuotas bioninis rankos protezas. Praėjusių metų spalį Austrijoje lietuviui  buvo atlikta parengiamoji bioninio rankos protezo transplantavimo operacija, dabar jo laukia antroji iš trijų reikalingų operacijų.
Martynas turi retą įgimtą ligą – artrogripozę. Liga yra pažeidusi jo pečių, alkūnių, riešų, čiurnų raumenis, paralyžiavo ir  užkirto galimybę vaikščioti. Po daugybės operacijų vaikinas pradėjo valdyti kojas ir šiandien jau gali nueti nemažus atstumus. Tačiau Martyno rankos liko bejėgės – savarankiškai jis neįstengia atlikti menkiausio darbelio, negali net pasirūpinti savimi.(
Cerebrinio paralyžiaus pažeistų Martyno rankų raumenys yra labai silpni, todėl spalį operacijos metu jam buvo persodinti raumenys nuo kojos. Kompiuteriniu simuliatoriumi bus tikrinama, kaip Martynui sekasi valdyti bioninę ranka ir po to atliekama galutine transplantacija, po kurios Martynas galės gyventi pats pasirūpindamas savimi, o gal net  ir dirbti nesudėtingus darbus.
Bioninė ranka – naujausias medicininis išradimas. Ji yra nuimama, vakare ją galima prijungti prie energijos šaltinio ir įkrauti, o ryte vėl pritvirtinti. Ši technikos naujovė kainuoja apie 70 tūkst. eurų (apie 240 tūkst. litų). Kol kas atliktos tik dvi panašios milžiniškus pinigus kainuojančios transplantacijos pasaulyje. Martyno tėvai, siekdami padėti vaikui, pardavė savo ūkį, tačiau lėšų operacijai trūko, todėl buvo įkurtas paramos fondas. Martynas kreipėsi pagalbos į visus geros valios žmones, prašydamas paramos. Į Martyno pagalbos prašymą atsiliepė šimtai geros valios žmonių Lietuvoje, pora labdaros fondų Lietuvoje ir Švedijoje.
Daugiau informacijos apie Martyno ligą ir jo gyvenimą galima rasti internete www.martynofondas.lt. Bioninį protezą gamina http://www.ottobock.com.
Daugiau informacijos:
Žydrė Gedrimaitė tel. 8 693 06626