BELGŲ AVIGANĖ BRANDY PRIE SIENOS SU BALTARUSIJA APTIKO 20 DĖŽIŲ CIGAREČIŲ
Savanorių pr. 2, LT-03116, Vilnius; tel. (8~5) 271 93 08, (8~5) 271 93 10,
faks. (8~5) 271 93 04; anoniminis nemokamas pasitikėjimo tel. (8~800) 10 112
el. paštas: rvp@pasienis.lt           http://www.pasienis.lt
 
                                  2013-05-17                                                                                                   
 
Belgų aviganė Brandy prie sienos su Baltarusija aptiko 10 tūkst. pakelių kontrabandinių cigarečių. Nuo sienos iki rūkalų krovinio pasieniečių keturkojė sekė pusantro kilometro. Beje, Brendy šiemet buvo pripažinta geriausiu Vilniaus rinktinės šunimi.
Ketvirtadienį Šalčininkų rajono Bygirdų kaimo prieigose patruliavę Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Padvarionių užkardos pasieniečiai iš pradžių aptiko per sieną su Baltarusija vedančią pėdsakų brydę. 
Pėdsakais į Lietuvos gilumą iškart pradėjo sekti kartu su pasieniečiais patruliavusi aštuonerių metų belgų aviganė Brendy. Keturkojė VSAT pareigūnus į Lietuvos gilumą miškinga vietove vedė apie pusantro kilometro, kol aptiko 20 juoda plėvele apvyniotų dėžių. Jose buvo 10 tūkst. pakelių cigarečių „Minsk Capital” su baltarusiškomis banderolėmis.
Tokio krovinio vertė skaičiuojant pagal Lietuvoje galiojančią muitinio vertinimo metodiką yra daugiau kaip 76 tūkst. litų.
VSAT Vilniaus rinktinėje dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Prieš dvi savaites vyko VSAT Vilniaus rinktinės kinologų su tarnybiniais šunimis meistriškumo važybos, kuriose 15 geriausių šios VSAT padalinio keturkojų varžėsi 4 rungtyse. Padvarionių užkardoje tarnaujančios kinologės Galinos Čepkovos belgų aviganė Brandy tapo šių varžybų nugalėtoja ir buvo pripažinta šiuo metu geriausiu Vilniaus rinktinės tarnybiniu šunimi.
Taip G. Čepkova ir Brendy iškovojo teisę atstovauti Vilniaus rinktinę VSAT tarptautiniame tarnybinių šunų meistriškumo čempionate, vyksiančiame birželio 4 -6 d.
 
 
 
 
 
 
 
VSAT Viešųjų ryšių skyriaus viršininkas                                                                      Giedrius Mišutis
 
 
 
 
 
271 9308