Atsinaujinę Vilniaus liberalai savo rinkimų programą pristatys vilniečiams tiesiogiai

Atsinaujinę Vilniaus liberalai savo rinkimų programą pristatys vilniečiams tiesiogiai

Pranešimas spaudai

2019 vasario 8 d.

Liberalų sąjūdžio Sostinės skyrius pristatė partijos programą artėjantiems Vilniaus miesto savivaldos rinkimams. Atsinaujinusi komanda rinkimų kovoje prisistato su šūkiu: „Vieni iš Jūsų, todėl už Jus!”.

Didžiausią dėmesį partijos kandidatų sąrašas žada skirti bendruomenių stiprinimui, švietimui bei susisiekimo problemoms spręsti.

Nauji veidai lankys gyventojus tiesiogiai

Per artimiausią mėnesį Vilniaus liberalai planuoja aplankyti 20 tūkst. vilniečių ir asmeniškai išklausyti kiekvieno rūpesčius, atsakyti į kylančius  klausimus bei pristatyti savo siūlomus sprendimus.

„Tiesioginis bendravimas su miesto gyentojais jau daugelį metų yra išskirtinė Vilniaus liberalų stiprybė. Mūsų komanda nuosekliai lanko žmones ir akis į akį bendrauja su įvairių pažiūrų vilniečiais. Visi jie turi savo nuogastavimų bei pasiūlymų, apie kuriuos mielai diskutuojame”, – teigė Vilniaus liberalų rinkimų štabo vadovas Tomas Keršys.

Šių metų savivaldos rinkimuose Vilniaus liberalų gretas sustiprino nauji veidai. Daugiau nei 70 proc. sąrašo narių – nauji skirtingų sričių specialistai. Dauguma iš jų – gimę ir auge Vilniaus mieste, todėl apie sostinės problemas žino iš savo asmeninių patirčių.

„Mūsų kolegė Evelina Paulavičienė turėjo kraustytis gyventi į kitą rajoną, nes negavo darželio savo sūnui arti namų. Moteris turėjo palikti savo namus vien dėl to, kad mieste veikia ydinga švietimo sistema. Šiandien ji pasiryžusi kovoti už kitokias sąlygas vaikams ir šeimoms augti. Tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių. Sąrašo nariai patys gyvena su daugybe problemų ir nori jas padėti išspręsti”, –  aiškino T. Keršys.

Darželių problema atsiliepia ir transporto sektoriuje

Pasak sąrašo lyderio Martyno Nagevičiaus, šiandien Vilniaus miestas galėtų būti kur kas efektyviau tvarkomas, jei pačios bendruomenės turėtų galimybę spręsti savo ūkinius klausimus ir valdyti paskirtą biudžetą. Būtent tokius įgaliojimus partijos kandidatai žada suteikti miestiečiams po rinkimų.

„Siekiant gražinti ir švarinti miestą, būtina visokeriopa pagalba įgalinant bendruomenes aktyviau veikti: teikiant paraiškas pastatų renovacijai, padedant aplikuoti bei pasinaudoti ES parama. Niekas kitas geriau nežino, ką ir kaip galima gerinti mieste, nei patys jo gyventojai. Mūsų tikslas – atrišti jiems rankas, įgalinti juos veikti”, – aiškino M. Nagevičius.

Kaip didžiausias švietimo sistemos problemas, partijos kandidatai įvardino perpildytų darželių bei mokyklų klausimą. Pasak jų, situacija pagerėtų, jei atsirastų daugiau konkurencijos tarp  privačių ir valstybinių ir švietimo įstaigų.

„Aiškiai matome konkrečius mikrorajonus, kuriuose ugdymo įstaigose ypač trūksta vietų vaikams. Greitai pastatomos mokyklos ir moduliniai darželiai yra sprendimas, kuris iki šiol nebuvo įgyvendintas. Mūsų tikslas – užtikrinti kiekvienam vaikui vietą darželyje ir mokykloje arti namų. Tokiu būdu bus sprendžiamas ir transporto spūsčių klausimas”, – aiškino M. Nagevičius.

Pasak jo, piko metu spūsčių taip pat sumažėtų, jei miestas būtų planuojamas taip, kad gyventojas paslaugas galėtų gauti arti namų, būtų įdiegta išmanioji transporto valdymo sistema, kuri kiekvienam vairuotojui rodytų ne tik artimiausią, bet ir mažiausiai apgultą maršrutą.

Vilniaus liberalai savo darbų sąraše vardina ir įsipareigojimus kovoje su oro tarša, verslo sąlygų gerinimu ir investicijų pritraukimu, viešųjų erdvių, kuriose miestiečiai galėtų leisti savo laisvalaikį, atstatymu. Taip pat pristatomos ir reformos kultūros sektoriuje. Žadama kiekvienam miesto gyventojui suteikti galimybę lankytis bent keliuose nemokamuose renginiuose per mėnesį, įrengti Nacionalinę koncertų salę ant Tauro kalno.

h5jangoveli245

h5jangoveli245 wrote 119597 posts

Post navigation


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>