Antrosios pakopos pensijų fonduose – jau 5 milijardai litų
Lietuvos banko duomenimis, pensijų fonduose kaupiančių dirbančiųjų lėšos per praėjusį balandžio mėnesį vien dėl investicijų pasipildė daugiau kaip 32 mln. litų ir perkopė 5 mlrd. litų ribą. Nuo 2013 metų pradžios antrosios pakopos pensijų fondų turtas augo beveik 3 proc., o tai reiškia 150 mln. litų tik investicijų dėka.

トPensijų fondų pelningumo nederėtų vertinti pagal trumpo laikotarpio rezultatus. Visai kas kita yra ši simbolinė 5 milijardų litų suma, gyventojų sukaupta per 9 antrosios pakopos pensijų fondų gyvavimo metus – tai nuoseklaus augimo rezultatas. Jį gali įvertinti ir ne vienerius metus mūsų fonduose kaupiantys gyventojai, ir naujai pasirašiusieji kaupimo sutartis”, – dėsto Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas Šarūnas Ruzgys.

Pasak jo, vertinant visą fondų augimą, nereikėtų pamiršti, kad jis pranoksta visų 9 metų, kiek veikia pensijų kaupimo sistema, infliaciją, ir kompensavo ankstesnius rinkos nuosmukius.

Lietuvos banko duomenimis, labiausiai (0,96 proc.) praėjusį mėnesį augo mažos akcijų dalies pensijų fondai, taip pat vidutiniškai po 0,6 proc. išaugo konservatyvaus investavimo ir vidutinės akcijų dalies pensijų fondai. Daugiau informacijos rasite Lietuvos banko interneto svetainėje – http://www.lb.lt/finansu_istaigu_finansines_ataskaitos.

Pensijų kaupimo sistema startavo 2004 metais, siekiant išvengti トSodros” mokumo krizės po kelių dešimtmečių, kai, remiantis ekspertų prognozėmis, pensininkų skaičius, lyginant su dirbančiaisiais, smarkiai išaugs. Sistema leidžia laisva valia pasirinkusiems dalyvavimą pensijų kaupimo sistemoje dirbantiesiems sukaupti kapitalą papildomai pensijai, kuri būtų mokama šalia gaunamos iš トSodros”.

Pernai priėmus įstatymų pakeitimus, metų pabaigoje buvo patvirtina naujoji pensijų kaupimo tvarka, kuri numato galimybę mokėti papildomas įmokas ir gauti paskatinamą valstybės subsidiją, likti prie ankstesnio minimalaus kaupimo arba stabdyti kaupimą.

Metų pabaigoje patvirtinus naująją tvarką, keletą mėnesių intensyviai dirbo tiek pensijų kaupimo bendrovės, tiek トSodra” ir kitos su pensijų kaupimu susijusios valstybės institucijos. Vienas svarbiausių darbų buvo būsimos pensijos skaičiuoklės parengimas, kuri pasiekiama adresu www.pensijuskaiciuokle.lt.

Daugiau informacijos:
Šarūnas Ruzgys
Lietuvos investicijų ir pensijų fondų asociacijos prezidentas
El. p. sarunas.ruzgys@dnb.lt
Mob. +370 686 62649