Alytuje apdovanoti Lietuvos rankinio lygos laureatai
Alytuje apdovanoti Lietuvos rankinio lygos laureatai
 
Penktadienį Alytuje surengta iškilminga 2012-2013 metų Lietuvos rankinio lygos (LRL) uždarymo ceremonija, kurios metu apdovanoti geriausi sezono žaidėjai ir laurus iškovojusios komandos: ketvirtus metus iš eilės čempionas – Klaipėdos “Dragūnas”, vicečempionas – Alytaus “Almeida-Stronglasas” bei bronzos medalius iškovoję Kauno “LSU-Lūšies” rankininkai.
 
Rezultatyviausias – Gintautas Adamkevičius
 
Daug aplodismentų ir liaupsių nusipelnė bei atskiru prizu apdovanotas rezultatyviausias lygos žaidėjas Gintautas Adamkevičius. Šis 31-erių metų “Almeidos-Stronglaso” žaidėjas per visą čempionatą į varžovų vartus įmetė net 162 įvarčius.
 
Tiesa, jis žaidė daugiausiai rungtynių iš visų lygos rankininkų – net 25. Jo pelnytų įvarčių per rungtynes vidurkis – 6,5. Realizavo net 43 septynių metrų baudinius iš 56 bandymų.
 
„Malonu gauti tokį titulą, tačiau stengiausi ne dėl asmeninio prizo, o dėl komandos pergalių. Mums pirmą kartą LRL istorijoje pavyko prasibrauti į finalą ir tai džiugu”, – kalbėjo LRL rezultatyviausias žaidėjas Gintautas Adamkevičius.
 
Per 2012-2013 metų sezoną 151 įvartį pelnė (vidurkis – 6,3 įv. per rungtynes) ir antras pagal rezultatyvumą liko HC „Vilniaus” žaidėjas Marius Panavas, trečias – „Dragūno” rankininkas Benas Petreikis (131 įv., vidurkis – 6,2 įv. per rungtynes).
 
Geriausias vartininkas – Rytis Cipkus
 
Taip pat Lietuvos rankinio lygos klubai, užpildydami biuletenius (už pirmu numeriu įrašytą žaidėją skiriami 3 taškai, antru numeriu – 2 taškai, trečiu numeriu – 1 taškas), rinko geriausius atskirų pozicijų žaidėjus.
 
Geriausiu vartininku pripažintas Rytis Cipkus („Almeida-Stronglasas”), kuris surinko net 22 taškus iš 30 galimų. Antras liko Vilius Rašimas („Granitas-Gaja-Karys”, 17 tšk.), trečias – Andrius Žvirblis („LSU-Lūšis”, 11 tšk.).
 
Geriausiu kairiojo krašto žaidėju išrinktas Vilniaus VHC „Šviesa” rankininkas Skirmantas Plėta (16 tšk.). Nuo jo nedaug atsiliko „Dragūno” žaidėjas Darius Jasinskas (14 tšk.) ir „Almedos-Stronglaso” atstovas Aurelijus Sabonis.
 
Dešiniojo krašto pozicijoje lyderio vaidmens niekam neužleido „Granito-Gajos-Kario” rankininkas Robertas Švedas (19 tšk.). Jam už nugarų liko Gintautas Adamkevičius („Almeida-Stronglasas”, 18 tšk.) ir Gražvydas Juška („Dragūnas”, 10 tšk.).
 
Benui Petreikiui – du titulai
 
Tarp įžaidėjų akivaizdžiai visus pranoko čempionų – „Dragūno” komandos narys Benas Petreikis (25 tšk.), aplenkęs į trejetuką patekusius Saulių Katkevičių („LSU-Lūšis”, 11 tšk.) ir Vaidą Trainavičių (VHC „Šviesa”, 10 tšk.).
 
Taip pat B. Petreikis pripažintas ir naudingiausiu lygos žaidėju (20 tšk.).
 
Kairiojo pusiau krašto pozicijoje geriausiu išrinktas „Granito-Gajos-Kario” rankininkas Vaidas Drevinskas (18 tšk.), už nugarų palikęs Joną Truchanovičių („Dragūnas”, 13 tšk.) ir Marių Panavą (HC „Vilnius”, 10 tšk.).
 
Geriausias dešinysis pusiau kraštas – „LSU-Lūšies” žaidėjas Egidijus Morkūnas (21 tšk.), gerokai aplenkęs Liną Paliušį („Almeida-Stronglasas”, 9 tšk.) ir Mindaugą Dumčių („Dragūnas”, 6 tšk.).
 
Net 27 iš 30 galimų taškų surinko ir geriausiu linijos žaidėju pripažintas dragūnietis Tadas Stankevičius. „LSU-Lūšies” žaidėjas Artūras Strupas šioje pozicijoje liko antras (12 tšk.), VHC „Šviesa” rankininkas Tadas Jurelevičius – trečias (10 tšk.).
 
Geriausiu gynėju išrinktas Robertas Paužuolis („Almeida-Stronglasas”, 21 tšk.), aplenkęs savo komandos narį Aurelijų Sabonį (9 tšk.) ir dragūnietį Gediminą Vaitkų (7 tšk.).
 
Komandoms – išskirtinės taurės ir medaliai
 
2012-2013 metų Lietuvos rankinio lygos (LRL) prizininkams įteiktos išskirtinio dizaino taurės ir medaliai. Stilingas taures pagamino ir jas padovanojo nerūdijančio plieno gaminių bendrovė iš Klaipėdos “Plieno spektras (vadovas Artūras Marcinkus).
 
Iš taurės priekio matyti stilizuota rankininko ranka, pavaizduotas vartų tinklas, ant kurio puikuojasi Lietuvos rankinio lygos logotipas. Iš kitos pusės matyti vaizdas, kurį įžvelgia varžybas stebintis žiūrovas: vartai ir juose stovintis vartininkas. Figūrinės taurės metalo detalės įpjautos lazeriu.
 
Šios taurės buvo gaminamos iš AISI 304 L standartus atitinkančio nerūdijančio plieno, o taurės apačia pagaminta iš marmuro.
 
Jas darė skulptorius Arūnas Sakalauskas.
 
LRL prizininkų taurės įspūdingo dydžio: pirmąją vietą iškovojusiai „Dragūno” komandai atiteko 45 cm aukščio, vicečempionams alytiškiams – 40 cm, trečiąją vietą pelniusiai „LSU-Lūšiais” – 35 cm taurė.   
 
Iškilmėse – šou programa
 
LRL sezono uždarymo iškilmės vyko Alytaus “Sky Lounge” restorane (Stiklinis pastatas, 6 aukštas). Rankininkus linksmino Nacionalinėje “Eurovizijos” atrankoje ir “Žvaigždžių duetuose” dalyvavusi dainininkė Neringa Šiaudikytė. Jai talkino geriausios šokėjos Lietuvoje: Ieva ir Bernadeta, kurios metai iš metų dalyvauja šokių projektuose, važinėja po pasaulį su tokiomis žvaigždėmis kaip Armin Van Buren ir pan.
 
“Nurimus visoms aistroms galiu drąsiai pasakyti, kad čempionatas buvo išties intriguojantis ir įdomus. Vien tai, kad finale pirmą kartą žaidė alytiškiai, o tarp prizininkų nebuvo „Granito-Gajos-Kario” ir VHC „Šviesos” ekipų – pasako, kad čempionatas buvo visiškai nenuspėjamas. Nuo to žiūrovams tik įdomiau”, – teigė LRL direktorius Tadas Jansonas.
 
Be to, jis pasidžiaugė, LRL laureatai gali didžiuotis išskirtinėmis taurėmis.
 
„Nesinorėjo būti tokiems kaip visi ir nugalėtojus apdovanoti šabloninėmis taurėmis. Pasistengėme, kad šventė būtų išskirtinė”, – pridūrė LRL direktorius.
 
Iš viso 2012-2013 metų LRL čempionate varžėsi 10 ekipų. Jos išsirikiavo tokia tvarka:
1. Klaipėdos “Dragūnas”;
2. Alytaus “Almeida-Stronglasas”;
3. Kauno “LSU-Lūšis”;
4. HC “Vilnius”;
5. Vilniaus VHC “Šviesa”;
6. Kauno “Granitas-Gaja-Karys”;
7. Šiaulių “Universitetas-Gubernija”;
8. Varėnos “Ūla”;
9. Pasvalio “Triobet”;
10. HC “Utena”.