Akcinėje bendrovėje „Achema” rengiamos mokomosios pratybos
Akcinėje bendrovėje „Achema” rengiamos mokomosios pratybos
Ketvirtadienį, gegužės 16 d., Jonavos rajone, AB „Achema”, rengiamos mokomosios pratybos „Oksidų rūkas 2013″. Jų tikslas – patikrinti Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) pajėgų pasirengimą likviduoti cheminį incidentą gamyklos teritorijoje, sąveiką tarp valdybos struktūrinių padalinių, gelbėjimo darbų koordinavimo ir organizavimo galimybes tarp Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Kauno APGV bei kitų specialistų, dirbančių su specialiąja įranga, ugniagesių gelbėtojų teorinių žinių taikymą ir praktinius įgūdžius bei pasirengimą dirbti ekstremaliosiomis sąlygomis ir kt.
Pagal pratybų scenarijų, AB „Achema” azoto rūgšties ceche, kėlimo įrenginiu keliant konstrukciją ir trūkus lynui, krovinys nukrenta ant 1000 t talpos rezervuaro. Šis pakrypsta ir 100 t 58 proc. koncentracijos azoto rūgšties išsilieja į aikštelę su apsauginiu betoniniu pylimu. Dar 10 t rūgšties išsilieja ant grunto už apsauginio pylimo. Iš čia dirbusių 20 darbuotojų 8 smarkiai apsinuodijo ir neteko sąmonės. Dar 12 darbuotojų patyrė traumų. Nestiprus vėjas azoto oksidų debesį neša į gretimas gyvenvietes. Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktorius, gavęs informaciją apie įvykį, sukviečia Ekstremalių situacijų komisiją. Ji nusprendžia aktyvuoti savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centrą.
Netrukus atvyksta ugniagesiai gelbėtojai. Apsirengę cheminės apsaugos kostiumus jie atlieka žvalgybą, įvertina avarijos mastą, atlieka nukentėjusiųjų paiešką ir pradeda likviduoti avarijos padarinius. Į avarijos vietą atvyksta policija ir greitoji medicinos pagalba, nukentėjusieji transportuojami į ligoninę. Pastatoma švarinimo palapinė, joje švarinami nukentėjusieji ir perduodami medicinos personalui.
Pratybos prasidės 11.00 val. Jų pabaiga numatoma 13.00 val. Pratyboms vadovaus Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas vidaus tarnybos pulkininkas Vidas Kerševičius. Jose dalyvaus Kauno, Jonavos, Kaišiadorių, Kėdainių, Ukmergės, Marijampolės, Alytaus, Vilniaus, Visagino, Panevėžio ir Šiaulių ugniagesiai gelbėtojai.