A.Pabedinskienė: žinybos nedirba kompleksiškai
 
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė “Laisvosios bangos” laidoje “Visraktis” gegužės 24 d. teigė, kad didžiausia problema, su kuria jai teko susidurti, užėmus ministrės postą, buvo žinybų darbo sistemiškumo, kompleksiškumo, integralumo trūkumas.
Pasak A.Pabedinskienės, verslo sąlygas kuria valstybė, ir užimtumo didinimo priemonės turi būti susiję su investicijomis. Ji aiškino, kad prieš kelias dienas pristatytose Lietuvos užimtumo politikos gairės 2014-2020 m. numatytas rodiklis – 150 tūkst. naujų darbo vietų iki 2020 m. – išplaukia iš analogiškoje ES programoje numatytų rodiklių.
Lietuvos užimtumo politikos gairės 2014-2020 m. numato keturias pagrindines kryptis, kuriomis bus siekiama išspręsti nedarbo problemas: verslo plėtros ir naujų darbo vietų kūrimo skatinimas; darbo jėgos kvalifikacijos pritaikymas darbo rinkos poreikiams; maksimalus esamų darbo išteklių potencialo išnaudojimas; visų užimtumo politikos aspektų integracija į vieną.
A.Pabedinskienė pripažino, kad smulkiam verslininkui Lietuvoje nėra paprasta. Ji teigė, kad vadinamoji Saulėtekio komisija, kurioje ji dirbusi valdant ankstesnei vyriausybei yra pateikusi nemažai pasiūlymų, tačiau neatsiranda politinės valios tai įgyvendinti.
Ministrė kol kas aptakiai komentavo Seime bręstantį siūlymą uždrausti lyties keitimą. トTai labai sudėtingas klausimas”, – sakė ji.
A.Pabedinskienė patikino, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kartu su savivaldybėmis daro viską, kad kuo išsamiau informuotų tuos 900 tūkst. Lietuvos gyventojų, kurie dar neapsisprendė, kaip ateityje kaups pensijas.