30 tūkst. Lietuvos gyventojų kreipėsi į premjerą A. Butkevičių ir Vyriausybę dėl pacientų teisių užtikrinimo
LPOAT
LIETUVOS PACIENTŲ ORGANIZACIJŲ ATSTOVŲ TARYBA
Įm. kodas 195756130, Gedimino pr.28/2 – 404, LT-01104 Vilnius
tel. (8-5) 2620783, faksas (8-5) 2610639, mob. 8 652 11555
internetas: www.pacientutaryba.lt, el. paštas: info@pacientutaryba.lt
atsisk. sąskaita LT15 7044 0600 0098 0983, BIC: CBVILT2X,  AB SEB bankas
 
 
 
 
P R A N E Š I M A S  Ž I N I A S K L A I D A I
 
2013 05 21
 
30 tūkst. Lietuvos gyventojų kreipėsi į premjerą A. Butkevičių ir Vyriausybę dėl pacientų teisių užtikrinimo
 
Šiandien, gegužės 21 d., trisdešimt Lietuvos pacientų organizacijų vienijanti atstovų taryba (LPOAT) Ministrui Pirmininkui Algirdui Butkevičiui įteikė daugiau nei 30 tūkst. gyventojų pasirašytą kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę. Tiek Lietuvos gyventojų pasirašė pritardami pilietinei iniciatyvai „Teisė pasirinkti”, kuria pasisakoma už pacientų teisę laisvai rinktis gydytoją ir gydymo įstaigą bei gauti finansavimą už paslaugas iš ligonių kasų valstybinėse ir privačiose įstaigose.
 
Pasak Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos (LPOAT) pirmininkės Vidos Augustinienės, pradėti didelio palaikymo sulaukusią pilietinę iniciatyvą ir kreiptis į Vyriausybės vadovą A. Butkevičių buvo nuspręsta įvertinus, kad ministro Vytenio Povilo Andriukaičio sveikatos reformos planai visiškai prasilenkia su daugumos Lietuvos žmonių interesais ir teisėmis. Kreiptis į premjerą paskatino ir tai, kad iki šiol reformos iniciatorius į dialogą su LPOAT nesileidžia.
 
„Jeigu sveikatos sistemoje ruošiamos permainos, jos turėtų būti daromos pirmiausia atsižvelgiant į pacientų interesus. Tai, kad per gana trumpą laiką pilietinę iniciatyvą „Teisė pasirinkti” savo parašais parėmė net 30 tūkst. žmonių, parodo, kad ministro V. Andriukaičio planams dauguma gyventojų nepritaria. Susirūpinimą kelia ir tai, kad Lietuvos pacientų teises ginančių organizacijų bandymai aptarti neigiamas sveikatos reformos pasekmes su jos iniciatoriumi V. Andriukaičiu baigiasi nesėkmingai – mums ministro durys lieka užtrenktos”, – sakė LPOAT pirmininkė V. Augustinienė.
 
Pacientų atstovė taip pat akcentavo, kad įgyvendinus V. Andriukaičio siūlomas pertvarkas sveikatos sistema susidurtų su rimtomis problemomis: padidėtų pacientų eilės gydymo įstaigose, dar labiau padaugėtų gydytojų papirkimo „vokeliais” atvejų ir išaugtų korupcija, taip pat – sumažėtų teikiamų sveikatos paslaugų prieinamumas ir kokybė.
 
Iniciatyvos „Teisė pasirinkti” partnerės Liberalų sąjūdžio partijos pirmininkas Eligijus Masiulis sako, kad piliečių teisė pasirinkti gydymo įstaigą ir gauti prieinamas paslaugas yra neginčijama.
 
„Vyriausybė neturi teisės ignoruoti tūkstančių Lietuvos gyventojų jau pareikštos valios. Pilietinė iniciatyva aiškiai parodė, kad patys gyventojai nori laisvai spręsti, kaip rūpintis savo sveikata, kokį gydytoją pasirinkti ir, galiausiai, kurioje įstaigoje – valstybinėje ar privačioje – gydytis bei gauti reikiamą finansavimą. Šalies gyventojai moka sveikatos draudimo įmokas, todėl turi laiku gauti šiuolaikiškas ir kokybiškas gydymo paslaugas”, – teigė E. Masiulis.
 
Pilietinę iniciatyvą „Teisė pasirinkti” savo parašais palaikė 30 239 piliečiai. Apie tūkstančius gyventojų parašų šiandien taip pat buvo pranešta Jos Ekscelencijai Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei ir LR Seimo Pirmininkui Vydui Gedvilui.
 
Papildomos informacijos teirautis:
Vida Augustinienė, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos (LPOAT) pirmininkė
Mob. tel. 865211555
El. p. info@pacientutaryba.lt
 
Eglė Kvedaraitė, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos (LPOAT) pirmininkės pavaduotoja
Mob. 8674 292 88
El. p. info@pacientutaryba.lt