2013-05-17 JAV padės Lietuvai užsitikrinti energetinį saugumą
 
Penktadienis, gegužės 17 d. (Vašingtonas). Jungtinėse Amerikos Valstijose su darbo vizitu viešinti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Johnu Boehneriu, Kongreso Užsienio reikalų ir Gynybos komitetų vadovais ir kitais įtakingais kongresmenais, kartu aptarė regioninio ir energetinio saugumo klausimus, Lietuvos ir JAV bendradarbiavimą karinėje srityje.
  
 トJungtinės Amerikos Valstijos yra svarbi Lietuvos energetinio saugumo partnerė. Sukūrus palankesnes sąlygas JAV dujų eksportui į Lietuvą bei kitas NATO šalis, mes galėsime užtikrinti energijos šaltinių tiekimo įvairovę ir už konkurencines dujų kainas Lietuvos žmonėms”, – sako Prezidentė.
&nbs p; 
Pasak valstybės vadovės, JAV dujos daugiau nei dvigubai pigesnės nei Vakarų Europoje ir beveik keturis kartus pigesnės negu Lietuvoje. Šiuo metu JAV Kongrese svarstomi teisės aktai, kuriais siekiama palengvinti leidimų išdavimą dujų eksportui į NATO šalis.
  
Prieš dvejus metus トKlaipėdos nafta” pasirašė bendradarbiavimo memorandumą su JAV energetikos milžine トCheniere” dėl galimo dujų eksporto į Lietuvą. Nuo kitų metų Klaipėdoje pradėjus veikti Suskystintų gamtinių dujų terminalui, ateityje būtų užtikrinta galimybė pirkti dujas ir iš JAV.
  
Prezidentė dar kartą padėkojo JAV už paramą dėl Lietuvos keliamų saugumo reikalavimų statant naujas atomines elektrines regione. Lietuva siekia, kad Kaliningrado srityje ir Baltarusijoje statomos atominės jėgainės atitiktų visus tarptautinius saugumo reikalavimus.
  
Lietuvos vadovė taip pat akcentavo tolesnį bendradarbiavimą karinio saugumo srityje.
  
トSu JAV parama ne tik pasiekėme, kad būtų patvirtinti konkretūs NATO gynybos planai Baltijos šalims, bet ir užsitikrinome, kad jie būtų realiai įgyvendinami. Tai ypač svarbu atsižvelgiant į augančią militarizaciją aplink Baltijos šalių sienas”, – sako Prezidentė.
 
Pastaraisiais metais sustiprėjusio bendradarbiavimo su JAV rezultatai – Lietuvoje įsteigtas NATO energetinio saugumo kompetencijos centras, Medininkuose veikiantis Branduolinio saugumo centras. Taip pat NATO vadovų susitikime Čikagoje pasiektas sprendimas, kad NATO oro policijos misija Baltijos šalyse taptų nuolatine.
  
Su įtakingais JAV politikais aptarta ir situacija Ry tų partnerystės šalyse.