2013-05-15 Konkurencija atpigins šildymą Klaipėdos gyventojams
 
Pranešimai spaudai
 
Trečiadienis, gegužės 15 d. (Klaipėda). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kartu su Suomijos Prezidentu Sauli Niinisto atidarė “Fortum Klaipėda” termofikacinę elektrinę. Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje pastatyta jėgainė šilumą gamins degindama biokurą ir atliekas.
 
“Fortum Klaipėda” termofikacinė elektrinė – tai ne tik vieta, kur tai, kas atlieka, tampa tuo, kas naudinga, tai yra elektros energija ir šiluma. Tai ir konkretus pavyzdys, kaip sėkmingai įgyvendinami Lietuvos ir ES energetikos prioritetai”, – sakė Prezidentė.
 
Pasak šalies vadovės, šis projektas būtų neįmanomas be suvokimo, jog būtina išnaudoti vietinius energijos šaltinius. Tai Lietuvos strateginis tikslas, tapęs ir visos ES tikslu. “Fortum Klaipėda” patenkins apie 40 procentų Klaipėdos miesto šilumos poreikio.
 
Prezidentės teigimu, “Fortum Klaipėda”, perdirbdama komunalines atliekas, prisideda prie aplinkos saugojimo, tačiau ne mažiau svarbu, kad įmonė ir ateityje išliktų skaidri ir atvira visuomenei, teikdama informaciją apie poveikį aplinkai.
 
“Geriausi sprendimai gimsta bendradarbiaujant verslui ir valstybei, bendradarbiaujant šalims. Europos Sąjunga sukuria tokį bendradarbiavimą ir suteikia galimybę verslui peržengti valstybių sienas. Jo vertė – konkurencinės ši lumos kainos Klaipėdos gyventojams, mažesnė priklausomybė nuo dujų monopolio ir modernus atliekų tvarkymas”, – sakė šalies vadovė.
 
Prezidentė palinkėjo “Fortum Klaipėda” būti ne tik pirmai regione ir didžiausiai tokio tipo šilumos tiekėjai, bet ir atsakingo verslo pavyzdžiu.
2013-05-15 Išsaugoti kalbą – išsaugoti tautą
Trečiadienis, gegužės 15 d. (Klaipėda). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos kiemelyje atidengė paminklą kalbai.
 
“Kalba – mūsų bendras ryšys. Išsaugoti kalbą reiškia išsaugoti tautą. Tegul čia iškalti lietuvių kalbos žodžiai būna įamžinti ne tik grindinyje, bet ir išlieka mūsų atmintyje bei kasdienybėje. Jeigu nepamiršime savo kalbos, nepamiršime ir savo istorijos. Puoselėkime kalbą, kalbėkime ir kurkime lietuviškai”, – sakė Prezidentė.
 
Pasak šalies vadovės, penkios baltų šeimos kalbos jau mirusios, todėl menininkų, verslininkų ir visų žmonių dėka atsiradęs paminklas yra svarbus priminimas, kad kiekvienam iš mūsų tenka atsakomybė išsaugoti lietuvių kalbą.